Блискавкозахист

  Молниезащита

Блискавкозахист – це комплекс заходів і спеціального обладнання для забезпечення безпеки будівлі, а також майна і людей, знаходяться в ній.

Розряд блискавки може завдати такої шкоди:

  • розряд досягає сотень мегаджоулей і може вивести з ладу всю електричну мережу і обладнання;
  • ураження людей напругою;
  • механічні пошкодження зовні і всередині будівлі.

Блискавкозахист розділяється на зовнішню і внутрішню.

Зовнішній блискавкозахист забезпечує захист будівель від прямих ударів блискавки і складається з:

Блискавкоприймач

Блискавкоприймач - пристрій, яке приймає на себе розряд блискавки. Виготовляється з металу (нержавіюча або оцинкована сталь, алюміній, мідь).

Блискавковідвід

Блискавковідвід (tokootvod) - частина системи, призначена для відводу струму блискавки від блискавкоприймача до заземлювача.

Заземлювач

Заземлювач - провідна частина або сукупність з'єднаних між собою провідних частин, знаходяться в електричному контакті із землею безпосередньо або через провідне середовище.

Внутрішній блискавкозахист призначена для зменшення імпульсних електромагнітних ефектів дії струму блискавки на людей і устаткування, знаходяться всередині будівлі.

Внутрішній блискавкозахист являє собою систему зрівнювання потенціалів всіх провідних конструкцій, що входять в об'єкт – з'єднання з низьким опором між провідними конструкціями і заземленням.

Наша компанія виконує роботи по установці систем блискавкозахисту в кілька етапів:

Складання технічного завдання

Прибуття фахівців компанії на об'єкт для ознайомлення з грунтами і проведення попередніх розрахунків.

Складання технічного завдання з урахуванням вимог замовника і домовленості про попереднє розташування елементів системи блискавкозахисту, дотримуючись існуючі вимоги монтажу системи.

Створення попереднього технічного завдання і кошторису

На підставі технічного завдання та аналізу об'єкта формується технічний проект, на основі якого складаються кошториси проектних робіт, обладнання, матеріалів і монтажних робіт. Технічний проект розробляється відповідно до нормативних документів і стандартів України.

Кошторисна вартість усіх робіт з побудови системи блискавкозахисту узгоджується з замовником. Співробітники нашого підприємства можуть запропонувати Вам матеріали з найкращим співвідношенням ціна / якість.

На основі технічного проекту створюється робочий проект

На даному етапі ми отримуємо робочий документ, який дозволяє замовити обладнання та матеріали, а інсталяційною бригаді підготуватися до монтажних робіт. Робочий проект узгоджується з замовником і з відповідними структурами пожежного нагляду.

Монтаж системи блискавкозахисту

Виконується установка кріплень (власників дроту) на даху і стінах об'єкта; монтаж мідної або оцинкованої катанки і молниеприемников; проведення земельних робіт та підготовка траншей забивання штирів заземлення, прокладка смуги і з'єднання її з заземлювачами; висновок смуги назовні і з'єднання з опускаючись.

Перевірка працездатності системи

Виконується перевірка всіх вузлів з'єднання катанки, підключення системи до заземлення. Проводяться заміри опору заземлення як окремих заземлювачів, так і всієї системи заземлення в цілому.

Здача об'єкту замовнику

Здача системи блискавкозахисту замовнику, оформлення протоколів вимірювань параметрів електробезпеки і договорів на технічне обслуговування системи. Підготовка документів і прийом комісією об'єкта проводиться згідно номерного акту.

Для безкоштовної консультації заповніть форму

Наші контакти

Для безкоштовної консультації заповніть форму